Bai Xue Long neboli Bílý sněžný drak Moderní bílý čaj k práci i večernímu odpočinku.


Přes pohádkový název je Bílý sněžný drak moderním čajem pro 21. století. Díky nižšímu obsahu kofeinu a rozumné ceně se hodí pro celodenní popíjení při duševní práci nebo k večernímu posezení s knížkou před spaním.

Bai Xue Long neboli Bílý sněžný drak

Sklizeň a původ

Čaj byl sklizen 23. dubna 2018 a pochází z prastaré čajové oblasti Fuding v provinci Fu-ťien (Fujian) na jihovýchodním pobřeží Číny. Mírné teploty a hojné deště v místních horách čajovníku svědčí, a proto odtud pochází čtvrtina celkového vývozu čaje z Číny.

List

List je delší, bohatě ochmýřený, tmavě hnědý až černý s množstvím bílozlatých tipsů. Voní sladce po navinulém jablku s dřevitými tóny.

Nálev

Nálev je podle své síly zbarvený žlutooranžově až hnědooranžově. Voní sladce, lehce kouřově, se stopou koření. Vylouhovaný list připomíná vůní ovocný kompot s lehounkým nádechem máty kadeřavé. Z prvního doušku možná ani nepoznáte, že se jedná o bílý čaj, ale hned za počátečními tóny čerstvých vlašských ořechů nastupuje svěží a příjemná kyselinka, která je pro bílé čaje tak charakteristická. Dochuť trvá dlouho, je svěží a lehounce ovocitá.

Historie čaje

Ačkoli Bai Xue Long pochází z oblasti, ve které se čaj pěstuje již přes tisíc let, je jedním z mála nově vyráběných bílých čajů. Z tradice tedy čerpá alespoň jeho název. Xue znamená sníh a odkazuje na bílé ochmýření mladých pupenů. Long znamená drak a odkazuje na tradiční zpracování zelených čajů Dračí studna pečením na pánvi.

Trvanlivost

Bai Xue Long je středně trvanlivý čaj, který doporučujeme vypít do dvou let od sklizně, tj. do léta 2017. Po této době začne pomalu ztrácet na výrazu, vůni i chuti.

Jak si čaj připravíte

Na konvičku o objemu 0,5 litru použijte 5–7 gramů čaje (zarovnaná polévková lžíce), zalijte vodou teplou 80–90 °C a nechte louhovat ideálně 1–2 minuty. Takto lze postupně připravit až tři nálevy. Čaj je vhodný i k tradiční přípravě metodou Gong Fu Cha v naší praktické sadě.

Jak čaj balíme a posíláme

Objednávky expedujeme každý pracovní den ve 4 hodiny odpoledne. Když vaše objednávka přijde později, vyřídíme ji až další pracovní den. Informace o reklamacích, možnosti vrátit zboží a další podrobnosti najdete v obchodních podmínkách.

Čaj balíme těsně před odesláním do sáčku z pevného přírodního papíru potaženého kovovou fólií, která nedovolí, aby dovnitř pronikla vlhkost a nežádoucí pachy. Sáček je uzavřen plastovým zipem, takže v něm můžete čaj uchovat bez ztráty kvality. Zabalený čaj pak odešleme v bublinkové obálce chráněný navíc tuhým kartonem, aby se nepoškodily křehké lístky. 50g balení vám přijde v obálce velikosti A5, 100g balení v obálce A4. Pokud si k čaji objednáte i sadu pro Gong Fu Cha, přijde vám v kartonové krabici jako balík.

  • Mapa místa původu čajeMapa místa původu čaje
  • Bai Xue Long - listBai Xue Long - list
  • Bai Xue Long - nálev
  • Bai Xue Long - suchý a mokrý list
  • Ukázka balení

S láskou k čaji provozuje Seraf, čajovna a obchod pro radost. Rooseveltova 15, 301 00 Plzeň, tel.: 377 917 435, info@cajtydne.cz