Poznávací balíček pro začínající čajomily Seznamte se s bohatstvím chutí a vůní nejčastějších typů čaje.


Chcete se rychle zorientovat v nepřeberném množství typů a druhů čaje? Vybrali jsme pro vás pět nejčastějších typů: zelený, bílý, polozelený (oolong) a stárnoucí (hei cha) z Číny a černý ze Srí Lanky.

Pokročilejším milovníkům čaje doporučujeme náš degustační balíček oolongů.

Balíček pro začátečníky - zátiší

Pi Luo Chun neboli Smaragdové spirálky jara

Velkolistá varianta slavného čaje z prastarých čínských legend.

Kdysi dávno u jezera Tai Hu na východním okraji Číny sbírala krásná dívka čaj. Místo v koši jí už docházelo, i začala ho proto ukládat mezi svá ňadra. Zde se lístky jejím teplem tak zahřály, že vydaly ohromující vůni, která dívku velmi udivila. Později tento čaj překvapil i samotného císaře, který ho pojmenoval po tvaru lístků Zelené spirálky jara.

Více informací o Smaragdových spirálkách jara.

Pi Luo Chun - listPi Luo Chun - detail listu

Pai Mu Tan Imperial neboli Bílá pivoňka

Bílý čaj, který je svou přírodní lehkostí, nízkým obsahem kofeinu a cenou ideální k celodennímu popíjení při práci.

Na první pohled vás okouzlí zářivě stříbrným ochmýřením svých pupenů, a strávite-li s ním celý den, osvěží vaše tělo i ducha. Dopřát si delikátně jemnou chuť bílých čajů kdysi směli jen císaři. Dnes jsou dostupné i vám.

Více informací o Bílé pivoňce.

Pai Mu Tan Imperial - listPai Mu Tan Imperial - detail listu

Si Ji Chun aneb Věčné jaro

Svěží polozelený čaj, v jehož vůni a chuti ucítíte nadcházející jaro.

Lehce fermentovaný a jemně pečený oolong, plný svěží jarní energie. Svou dostupnou cenou je určen především těm, kteří by rádi nějaký oolong zkusili, ale nechtějí se hned pouštět do nejvyšších úrovní. Snadná příprava pak potěší všechny, kteří se s čajem teprve začínají seznamovat.

Více informací o čaji Si Ji Chun.

Si Ji Chun -listSi Ji Chun - detail listu

Liu Pao 2010

Silný čaj evokující atmosféru bohem zapomenutých míst, kam lidská noha dlouho nevkročila.

V Číně si ho cení víc než na Západě tak populární Puerh. Stárnutím zraje a nabývá na síle. Jestliže v čaji nehledáte jen éterickou jemnost, vyzkoušejte Liu Bao ze skupiny Hei cha. Odmění se vám silnou chutí, povzbuzujícími účinky a blahodárným působením na trávení.

Více informací o Liu Pao.

Liu Pao - listLiu Pao - detail listu

Ceylon Tea Bank FBOPF Ex. Sp.

Prvotřídní cejlonský čaj s vysokým podílem stříbrozlatých tipsů.

Mezi dvoutisícovými velikány ve středu Srí Lanky se ukrývá náhorní plošina Nuwara Eliya, kde se již 150 let rodí nejvybranější cejlonské čaje. Ochutnejte jeden z nich a objevte v jeho vůni stopy vzácného santalu.

Více informací o čaji Ceylon Tea Bank.

Ceylon Tea Bank FBOPF Ex. Sp. - listCeylon Tea Bank FBOPF Ex. Sp. - detail listu

Jak čaj balíme a posíláme

Objednávky expedujeme každý pracovní den ve 4 hodiny odpoledne. Když vaše objednávka přijde později, vyřídíme ji až další pracovní den. Informace o reklamacích, možnosti vrátit zboží a další podrobnosti najdete v obchodních podmínkách.

Jelikož jsou v degustačním balíčku malé vzorky určené k rychlé spotřebě, balíme je těsně před odesláním do průhledných sáčků, které nejsou neprodyšně uzavřeny, a nejsou proto vhodné k dlouhodobému skladování.

Ukázka balení

S láskou k čaji provozuje Seraf, čajovna a obchod pro radost. Rooseveltova 15, 301 00 Plzeň, tel.: 377 917 435, info@cajtydne.cz