Muskatelový Darjeeling Margaret’s Hope Second Flush 2014 Celolistý Darjeeling z druhé sklizně, v jehož vůni objevíte vzácné muskatelové aroma.


Ochutnejte čaj ze stromů, mezi nimiž bloudí duch nešťastné dívky Margarety. Její otec založil vysoko v horách čajovou zahradu, kterou dívka nade vše milovala. Jednou však musela odplout do Anglie, cestou onemocněla a zemřela, aniž by milované místo znovu spatřila. Tehdy zoufalý otec pojmenoval zahradu Margaretina naděje.

Aktuálně vyprodáno
Muskatelový Darjeeling Margaret's Hope Second Flush 2014

Sklizeň a původ

Celolistý Darjeeling Margaret’s Hope byl sklizen v létě 2014 v indické oblasti Darjeeling v čajové zahradě Margaret’s Hope, lot MTC – 16. Jedná se o druhou sklizeň roku (second flush, SF).

List

Tmavě hnědý až hnědočerný list je pravidelný s menším obsahem tipsů. Voní lehce dřevitě a příjemně ovocitě. Ucítíte i tóny sušené broskve, tmavé čokolády a napraženého koření. Vylouhovaný list vás nadchne nádherně bohatou vůní, ve které se prolínají tóny dřeva, rozpuštěné tmavé čokolády, cibule a starého koňaku či rumu. Zakončuje ji dominantní aroma muskatelu a květů ylang-ylang.

Nálev

Nálev má čirou červenohnědou a svěže zrzavou barvu. V jeho vůni rozpoznáte drobné luční kvítí, které provází sladce pražený tón vlastní některým výběrovým žlutým čajům. Energická chuť Darjeelingu Margaret’s Hope je svíravá, plná a okamžitě vyvolává pocit očištění úst. Evokuje chuť skořice, hořké čokolády, muškátového koření a rozpoznáte v ní i decentní bylinnou stopu. Silná, dominantní a těžká dochuť je čistá, se sladkou pichlavostí a dlouho doznívá v ústech.

Kulinářské doporučení

Čaj je vhodný k samostatnému popíjení. Je velmi energický a silně povzbuzuje. Můžete jej kombinovat s těžšími jídly italské kuchyně.

Historie čaje

Ceněnou a žádanou složkou v chuti a vůni některých plně či částečně fermentovaných čajů je muskatelové aroma. Jeho princip není zcela znám a jeho chemické složení je snad příbuzné či totožné s látkou obsaženou v muškátových hroznech. Právě k ní se tato čajová vůně přirovnává. Rozpoznat toto aroma v čaji dokáží spíše odborníci a zkušení čajaři. Laik ho lehce zamění za tzv. nepravé muskatelové aroma. Rozdíl mezi nimi je ten, že u pravého se jeho intenzita s větší dávkou čaje zvýší a jeho charakter se nezmění. U nepravého dochází k posunům k odlišným tónům.

Zahrada, odkud náš čaj pochází, se dříve jmenovala Bara – Ringtong. V roce 1927 ji však tehdejší majitel, pan Cruikshank, přejmenoval. Jeho dcera Margaret byla prostředím zahrady velmi uchvácena a před návratem do Anglie přísahala, že se vrátí. Na lodi však zemřela na jakousi tropickou nemoc a její sen se nesplnil. Otec proto zasvětil zahradu její památce.

Trvanlivost

Darjeeling Margaret’s Hope je čaj střední trvanlivosti. V průběhu prvního roku se lístky budou usazovat a chuť zlepšovat. Doporučujeme spotřebovat do tří let od zakoupení.

Jak si čaj připravíte

Na konvičku o objemu 0,5 litru použijte 5-6 gramů čaje (jedna vrchovatá polévková lžíce), zalijte 90°C vodou a nechte louhovat 1-2 minuty. Takto lze připravit až tři nálevy. Čaj je vhodnější pro mírně pokročilé čajové gurmány, na první pokus se vám ho možná nepodaří připravit dokonale.

Čaj sice můžete připravit do gaiwanu či metodou Gong Fu Cha, avšak výše uvedený způsob je vhodnější.

Jak čaj balíme a posíláme

Objednávky expedujeme každý pracovní den ve 4 hodiny odpoledne. Když vaše objednávka přijde později, vyřídíme ji až další pracovní den. Informace o reklamacích, možnosti vrátit zboží a další podrobnosti najdete v obchodních podmínkách.

Čaj balíme těsně před odesláním do sáčku z pevného přírodního papíru potaženého kovovou fólií, která nedovolí, aby dovnitř pronikla vlhkost a nežádoucí pachy. Sáček je uzavřen plastovým zipem, takže v něm můžete čaj uchovat bez ztráty kvality. Zabalený čaj pak odešleme v bublinkové obálce chráněný navíc tuhým kartonem, aby se nepoškodily křehké lístky. 50g balení vám přijde v obálce velikosti A5, 100g balení v obálce A4.

Ochutnejte i další čaje z Darjeelingu.

  • Mapa místa původu čajeMapa místa původu čaje
  • ListList
  • Suchý a mokrý list
  • Nálev
  • Ukázka balení
  • Darjeeling Oaks

    Jestliže hledáte Darjeeling z druhé sklizně, který je cenou i klidnějším výrazem vhodnější pro běžné pití, zkuste náš Darjeeling Oaks.

Aktuálně vyprodáno

S láskou k čaji provozuje Seraf, čajovna a obchod pro radost. Rooseveltova 15, 301 00 Plzeň, tel.: 377 917 435, info@cajtydne.cz